Kalastaja ABC
Kuna meie tiik on väike, siis korraga on kasutuses kuni 5 õnge, vabad õnged seisavad tiigi piirdesse puuritud aukudes, samas kõrval on ka sööt. Kui midagi neist on puudu, siis küsi grillijalt, kui kalapüügil abi või nõu vajad, küsi samuti grillijalt või kahvapoisilt. Peale sööda ja õnge vajad kalastamisel ka kahva, need asetsevad grillahju kõrval. Õige koht õnge vetteheitmiseks on madalate piiretega ääristatud kohad, kuna näkkamise korral on sealt kõige kergem kala kätte saada.
Sea kork umbes 1m. peale, pane sööt konksu otsa(paremini näkkab kalatüki või krevetiga) ja alusta püüki. Korgi liikumisel vee alla on vaja kala kohe haakida lühikese järsu ridvalöögiga üles, pidades meeles, et tegemist on õrna, kuid raske forelliga. Kala tuleb vees ära väsitada ja tasapisi kaldale lähemale, kahva haardeulatusse vedada. Välja võtke kala ainult kahvaga, õngega forelli õhku tõstes puruneb tavaliselt kas kala suu, tamiil või konks. Vigastatud kala sureb hiljem ja mingi aja pärast leiame ta riknenuna tiiki reostamas.
Kui olete kala kahvaga kätte saanud, siis hõigake grillijat appi, või kui leiate endas jõudu, tooge kala kahvast välja võtmata grillijale. Teie kala kaalutakse ja Teile antakse paberil kala kaal ning puust laua number. Edasi peaksite minema baari, paberil oleva kala kaalu alusel saate tasuda kala eest ning soovi korral saate tellida lisaks ka mida hing ihaldab. Laua number asetage hästi nähtavalt sellele lauale, mille taga Te kavatsete kala nautida.